در حال بارگیری...
27 نوامبر

سرسره های تونلی

پارک آبی یک پارک تفریحی است که از ابزارهای سرگرم‌کننده و بازی‌های آبی یا رایدهایی مانند سرسره آبی، رودخانه تنبل، حمام تفریحی، استخر، استخر موج، سونا و سرسره‌های سقوط آزاد و غیره تشکیل شده‌است. در بعضی از پارک‌های آبی با ایجاد موج‌های مصنوعی امکان موج سواری را نیز مهیا کرده‌اند و در ادامه مطلب به معرفی کامل سرسره تونلی میپردازیم

محبوبیت پارک‌های آبی از زمان معرفی آن یعنی اواخر سال ۱۹۴۰ بر می‌‌گردد. کشور ایالات متحده آمریکا با بیش از هزار پارک آبی و ده‌ها پارک جدید در هر سال بیشترین تعداد پارک‌های آبی را داراست. پارک‌های آبی همچنین عمدتا به دو دسته روباز و سربسته یا سالنی تقسیم می‌شوند. پارک‌های آبی روباز معمولاً در نقاط گرمسیری و استوایی بازگشایی می‌شوند و پارک‌های سالنی در نقاط شهری بیشتر دیده می‌شوند. در حال حاضر بزرگ‌ترین پارک آبی روباز جهان در شهر ویسکانسین آمریکا قرار دارد. این پارک آبی کشتی نوح یا Noah’s Ark نام دارد و بیش از 51 یک سرسره و راید مختلف دارد. همچنین در ایران نیز بزرگ‌ترین پارک آبی روباز در جزیره کیش واقع شده‌است و تم پارک آبی اوشن نام دارد. این پارک با 6 هکتار وسعت و بیش از 14 راید مختلف بزرگ‌ترین پارک آبی روباز ایران محسوب می‌شود.

سرسره های تونلی
این سرسره ها بشکل تونل و به قطر 1 متر و بنا به شرایط استفاده و ارتفاع مجموعه در طول های مختلفی امکان نصب و اجرا وجود دارد. این مجموعه ها میتواند تا ارتفاع 20 متر از کف طرح اجرا گردد.

خصصوصیات فنی سرسره های آبی تونلی :
برای گروه سنی 10 تا 60 ساله
سرعت از متوسط تا زیاد
شیب از 15% تا 55%
خروجه به استخر یا سطح بدون شیب
پمپاژ آب مورد نیاز : 1500 لیتر در دقیقه

طراحی سرسره های آبی رو باز و تونل
در طراحی این نوع سرسره ها با در نظر گرفتن ارتفاع مجموعه و شرایط محیطی طرح های بیشماری را میتوان ارائه داد که در مجموعه های پارک ابی و رو باز به راحتی قابل اجرا می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید